ChilliX je internetová přezdívka, elektronická identita Jana Josefa Kubíčka, který se narodil 23. prosince 1971 na severu Čech. 

Na studiích zběhl od žurnalistiky k politologii, ale svět médií neopustil. 

Od 16 let spolupracoval se studiem Českého rozhlasu v Ústí nad Labem, v roce 1991 spolu s Jarmilou Balážovou odstartoval romské vysílání ve veřejnoprávním rádiu ČRo1. V prvním roce národnostního vysílání spolumoderoval, psal scénáře, natáčel a stříhal reportáže i režíroval jednotlivé pořady.

Později působil jako editor v denících Lidová demokracie a Lidové noviny.

Od roku 1994 pracoval takřka na den 7 let v deníku MF DNES. Nejprve jako editor domácího zpravodajství, poté se podílel na úpravách redakčního systému Linopress pro MF DNES.

Je autorem projektu zpravodajského serveru iDNES.cz (1997), který také od jeho otevření 12.1.1998 až do podzimu 2001 řídil.
Za jeho působení, a pod vedením ředitele multimediální divize MAFRA a.s. Romana Galla, se iDNES.cz stal nejnavštěvovanějším zpravodajským serverem v zemi, respektovaným médiem a držitelem cen Nejlepší zpravodajský server a Nejlepší wap za rok 2000.
Nejbližší spolupracovníci, zpravodajové a programátoři, mu s nadsázkou přidělili přezdívku "táta iDNES".

Na podzim 1998, jako součást prezentace iDNES na veletrhu INVEX, autorsky vytvořil a s agenturou Rabbit&Rabbit produkoval multimediální CD-ROM Vladimíra Jiránka "Český fenomén".

Při rozvoji multimediální divize MAFRA a.s. navrhl proces digitální produkce a vybavení v televizní agentuře TVD.

Od prosince 2001 do května 2003 byl vedoucím oddělení multimediální spolupráce deníku Hospodářské noviny, vydavatelství Economia a.s a od dubna 2002 zároveň vedoucím přílohy Digital HN.

V České republice byl několik let aktivní jako autor pravidelného seriálu o internetu ve středečním magazínu Hospodářských novin "IN". Ve stejném období také Vedl přednášky o internetu a žurnalistice v kurzech na Českém institutu reklamní a marketingové komunikace. Provozuje kamenný i internetový obchod Svět košil (http://www.svetkosil.cz).

Od června 2003 do srpna 2007 působil v nejčtenějším důvěryhodném slovenském deníku Pravda. Do konce roku 2003 jako zástupce šéfredaktora Petra Šabaty, tvůrce úspěchu deníku MF DNES v České republice.
Od ledna 2004 se stal multimediálním ředitelem deníku Pravda, kde odpovídal za internetový program vydavatelství a internetový titul Pravda.sk

Pro významného slovenského malíře a ilustrátora Danglára autorsky vytvořil katalogové CD-ROM DANGLAR 2004 pro jeho dubnovou (2004) výstavu v USA a osobní internetové stránky tohoto výtvarníka s online průřezem jeho tvorbou na adrese www.danglar.com

Od srpna 2007, kdy se vrátil zpět do České republiky, se znovu věnoval rozvoji www.idnes.cz a to jako zástupce ředitele iDNES.cz pro portálové a komunitní služby. Do jeho kompetence patřily produkce a provoz projektů S.M.E. segmentu, jako jsou: server s nabídkami pracovních příležitostí www.jobdnes.cz, realitní server reality.idnes.cz, zájezdový server dovolena.idnes.cz a inzertní web pro nabídky vozidel www.automodul.cz.

Od konce roku 2009 zároveň působil v dceřiné obchodní společnosti vydavatelství MAFRA - Internet Trading s.r.o.,  na pozici výkonného ředitele a jako jeden ze dvou prokuristů společnosti. Firma se zabývá prodejem různých forem reklamy pro malé a střední firmy. Obchodní síť Internet Trading byla na začátku roku 2012 úspěšně integrována do mediální skupiny MAFRA do nově vytvořené online divize MAFRA Digital.

V roce 2012 se podílel na přípravách akvizice firmy AAApoptávka s.r.o. Od listopadu 2012 působil dva roky v této společnosti jako jednatel za MAFRA a úzce spolupracoval se zakladatelem této úspěšné firmy - podnikatelem Pavlem Matouškem. Více zde.

K novým projektům, kterým se v tomto období aktuálně věnoval, patřil též restaurační web www.dobřesenajim.cz s denními menu a jídelními lístky.

Od července 2014 působí ve vydavatelství MAFRA a.s. www.mafra.cz na pozici tajemníka redakcí (MF DNES, iDNES.cz, Lidové noviny, regiony, týdeník Téma, deník Metro) a ve spolupráci se šéfredaktory a řediteli redakcí se stará o provoz a hospodaření těchto útvarů.

Je ženatý, má jednoho syna. S rodinou žije na samotě na Kokořínsku.